קידום אתרים
בניית אתרים
אודות
צור קשר
אחסון אתרים
כתיבה שיווקית
שיווק באינטרנט
פרסום באינטרנט
קורס קידום אתרים

 

   

 

אחסון אתרים ברשת

 

רוצים לפתוח אתר בית לחברה או לארגון אליו אתם משתייכים או אותו אתם מנהלים? אז ראשית כל אתם תצטרכו שירותי בניית אתרים, עיצוב אתרים, הפקת תכנים לאתר ובין היתר, גם תאלצו למצוא פתרונות אחסון אתרים בכדי שתוכלו להעלותו לרשת לכשהאתר יהיה מוכן. פתרונות של אחסון אתרים הם לא כזו בעיה גדולה, יש כיום לא מעט חברות המציעות שירותי אחסון אתרים והבחירה באיזה פיתרון אחסון אתרים אתם בוחרים היא בחירה כלכלית לחלוטין.

 

מדוע יש צורך באחסון אתרים?

אל תתביישו לשאול את השאלה הזו, אין אדם שלא שואל מה פתאום אחסון אתרים הרי הם מאוחסנים ברשת האינטרנט לא? הרי כל הרעיון של אתרים הוא שהם וירטואליים לא? נכון. אבל אתרים יושבים על שרת. כאשר מדובר על אחסון אתרים, האתרים הללו עדיין ינוהלו על ידי צוות האינטרנט באמצעות ממשק פנימי ועדיין יופיעו ברשת תחת הדומיין (השם של האת) אבל השרת, עליו ישבו הנתונים, שרת האחסנה, הוא הוא לא בחינם. כאן, כל מפעיל אתר צריך לדאוג לעצמו לסידור של שרת. הפיתרונות של חברות גדולות המפעילות פורטלים רבים היא לקנות שרת או אף לנהל חוות שרתים אך רוב בעלי האתרים הקטנים פשוטמוצאים פתרונות אחסון אתרים בקרב החברות הקיימות קיום בארץ על פי שני המודלים העיקריים: פתרון אחסון אתרים תמורת תשלום יומי או פיתרון אחסון אתרים תמורת פרסומותך בתוך האתר. שני הסעיפים הבאים יפרטו את שני המודלים של פתרונות אחסון אתרים, כפי שהם קיימים כיום בארץ.


האם אחסון אתרים עולה הרבה כסף?

אחסון אתרים בתשלום הוא פיתרון פשוט לפיו בעל האתר משלם סכום קבוע, לחברת השרתים, לפי גודל האתר (לפי הכובד שלו יותר נכון) כאשר הסכומים נעים בסדר גודל של בסביבות 2.5$ ומעלה. פיתרון זה מבטיח לבעל האתר עצמאות בכל הקשור לניהול האתר כולל התכנים הפירסומים שהוא מעוניין או לא מעוניין להעלות לאתר. חברת השרתים מספקת שמירה איכותית על הקבצים כך שהאתר יופיע ברשת האינטרנט בכל זמן נתון, ללא תקלות טכניות וללא בעיות. חברות אחסון אתרים מנויות מלהתערב, התערבות מסחרית או תוכנית (התערבות בתכנים של האתר) והיא רק על מתכונת של מאחסנת את האתר טכנית על גבי השרת המחובר לרשת האינטרנט.


האם קיים פיתרון של אחסון אתרים בחינם?

קיים גם קיים. אבל כמו שאומר הפתגם "אין ארוחות בחינם", אחסון אתרים בחינם לא אומר שאתם פשוט יכולים לקבל שירות בחינם. שירות אחסון אתרים ללא דמי אחסנה כרוך בכך שפרסומות של גוגל (מנוע החיפוש) יהיו ממוקמות באתר שלכם. זה לא אומר שאתם לא יכולים להרוויח גם מפרסומות מסחריות אחרות אשר תבחרו להעלות לאתר אבל זה אומר שתאלצו לשריין מקום לרובריקה של פירסומת גוגל. פיתרון זה של אחסון אתרים בחינם הוא פיתרון אפשטיבי במיוחד עבור מי שלא התכוון להשקיע במודל של פירסום באנרים באתר - זה פיתרון טוב לאתרי בית של חברות וארגונים, אתרים בהם לא צפויים לבקר גולשים רבים ולכן הכסף שיכנס מהפרסום הוא לא במרכז המודל העסקי.